top of page

Час робити підсумки

     У кожного в житті є період, коли доводиться підводити певні підсумки. Такий період настав і в Іванівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів – це проведення державної атестації навчального закладу. Атестація навчального закладу проводиться один раз на десять років. Це дуже відповідальний період як для учнів, вчителів, працівників школи, так і для всієї громади села.

     Експертиза роботи школи була проведена у жовтні 2014 року і передбачала вивчення шкільної документації та результативності управлінської діяльності, відвідування уроків та виховних заходів, проведення контрольних зрізів знань з навчальних дисциплін, проведення досліджень у вигляді анкетування учасників навчально-виховного процесу, тестування, спостережень та бесід.

     Матеріально-технічна та навчально-методична база Іванівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відповідає державним санітарним правилам та нормам з урахуванням особливостей проекту будови навчального закладу, що дозволяє виконувати навчальні програми з предметів та завдання, поставлені перед школою. Школа має обладнані навчальні кабінети, спортивний та гімнастичний зали, медичний кабінет. У школі працюють їдальня, бібліотека, обладнано методичний кабінет, комп’ютерний клас та комбінована майстерня. За рахунок районного бюджету підведено водогін, встановлено бойлер та гідрофон. А от поточні ремонтні роботи приміщень школи здійснюється в основному за рахунок коштів батьків та спонсорів.

     У школі працює 15 вчителів, з яких 93 % мають вищу педагогічну освіту, 7% - середню спеціальну освіту.  Вісім учителів мають І  кваліфікаційну категорію (53%),  двоє - ІІ кваліфікаційну категорію (13%),  п’ятеро - категорію «спеціаліст» (33%). Упродовж останніх трьох років атестацію пройшли 12 педагогів (80%), з яких підтверджено І кваліфікаційну категорію – 7 педагогів (47%), встановлено ІІ кваліфікаційну категорію – 2 педагога (13%), підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст» - 3 (20%)

     Педагогічний колектив систематично працює над упровадженням у навчально-виховний процес інноваційних педагогічних технологій: інтерактивних, проектних, інформаційно-комунікаційних. Методична робота школи направлена на виявлення та впровадження перспективного педагогічного досвіду вчителів. Як результат, зросла кількість учителів, які успішно дають відкриті уроки під час проведення районних семінарів з начальних дисциплін, є членами журі ІІ етапу предметних олімпіад.

     Значна увага приділяється молодим та малодосвідченим кадрам. Надання допомоги молодому вчителю починається зі створення позитивної атмосфери в школі, ознайомлення з особливостями навчально-виховного процесу, із традиціями школи, рекомендаціями як скласти план уроку, заповнити журнал, вести необхідну документацію тощо. Особлива увага надається питанню організації наставництва. Молоді спеціалісти ознайомлюються з досвідом роботи наставника, відвідують його уроки, виховні заходи, запрошують на уроки зі свого предмету. Продумана система роботи з даного питання сприяє швидкій адаптації молодих колег, прискорює процес набуття професійної майстерності, стимулює самоосвітню діяльність.

     Індивідуальні форми роботи педагогів школи охоплюють консультування, самоосвіту, відвідування уроків, виховних заходів. Кожен учитель має план самоосвітньої діяльності. У школі систематично проходять творчі звіти вчителів.

     Навчальний план Іванівської ЗОШ І-ІІІ ступенів складений з дотриманням єдиних вимог до загальноосвітньої підготовки учнів. У старшій школі здійснюється профільне навчання 10 класу - на базі Чаплинського  МНВК, де діти вивчають водійську та швацьку справу, роботу з комп’ютером, та 11 класу – на базі школи з вивчення комп’ютерних технологій.

     Значна увага приділяється роботі з обдарованими учнями. Протягом останніх трьох років призерами ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних дисциплін стали 5 учнів, лауреатом ІІІ етапу – 1. Учні школи щорічно беруть участь у Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика, Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської молоді з української мови імені Тараса Шевченка, Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру», Всеукраїнській мовознавчій грі «Соняшник» та «Патріот», Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!», Всеукраїнському природничому конкурсі «Колосок», Міжнародному конкурсі «Русский медвежонок», Всеукраїнському конкурсі знавців німецької мови «Орлятко».

     У школі працюють різноманітні предметні гуртки, гурток декоративно-прикладного мистецтва, гурток «Веселий пензлик». туристсько-краєзнавчий гурток, спортивні секції. Школярі впродовж трьох років посідали призові місця в районних конкурсах та турнірах.

     На належному рівні організована й спортивно-масова робота. Постійно проводяться загальношкільні спортивні змагання з футболу, волейболу, баскетболу, шашок, шахів, тенісу.

     Учні школи є постійними учасниками районних змагань з різних видів спорту, де посідають призові місця:

-           2012 рік – І місце у спортивних змаганнях з футболу районної Спартакіади серед учнівської молоді; І місце в зональних змаганнях з волейболу (дівчата); ІІ місце у змаганнях з настільного тенісу Спартакіади серед працівників освіти;

-           2013 рік – І місце з підтягування на перекладині районної Спартакіади серед учнів допризовного віку;  І місце в змаганнях з настільного тенісу районної Спартакіади серед працівників освіти; ІІІ місце в зональних змаганнях з баскетболу районної Спартакіади серед учнів (дівчата);

-           2014 рік – І місце в районних змаганнях з баскетболу районної Спартакіади серед учнівської молоді (юнаки); ІІ місце в районних змаганнях з волейболу районної Спартакіади серед учнівської молоді (юнаки); І місце в районній дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Джура» з виду «Відун»; ІІІ місце в змаганнях з футболу, присвячених визволенню Чаплинського району від німецько-фашистських загарбників.

     Здобуті у школі знання допомагають випускникам школи вступати до вищих навчальних закладів. Проводячи профорієнтаційну роботу, педагогічний колектив школи допомагає учням у виборі навчального закладу для подальшого навчання, вибору майбутньої професії та працевлаштування. Профорієнтаційна робота з учнями є важливою складовою позакласної роботи. Це – довготривала, цілеспрямована діяльність усього педагогічного колективу по формуванню свідомого ставлення школярів до обраної професії. Класні керівники 1-11 класів проводять години спілкування, бесіди, презентації, зустрічі з представниками педагогічних професій, диспути на теми «Моє майбутнє», «Світ професій», «Ким хочу бути», діагностування схильності до певного виду діяльності.

     Класні керівники проводять лекції, анкетування щодо професійної готовності та професійної зрілості учнів; анкетування, а також індивідуальні та групові консультації для батьків, учнів та педагогів.

     Для учнів 9 та 11 класів проводяться профорієнтаційні зустрічі з представниками різних навчальних закладів області.

     Робота закладу спрямована на вибір учнями педагогічних професій та підняття престижу професії педагога. Як результат 8 випускників попередніх років обрали професію педагога і навчаються у ВУЗах Херсона та Миколаєва, Мелітополя. У багатьох школах району працюють випускники нашого навчального закладу. Серед педагогів нашої школи 10 її випускників.

       Хоча спостерігається тенденція зменшення кількості учнів у школі та випускників 11 класу, проте відсоток їх вступу до вищих навчальних закладів залишається стабільно високим: 60% у 2012 році, 86% у 2013 році до 62% у 2014 році. Наші випускники продовжують навчання у ВУЗах Херсона, Миколаєва, Мелітополя, Кривого Рогу, Харкова, Києва.

     Виховна робота у Іванівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів націлена на формування патріотичної свідомості у підростаючого покоління, почуття любові до своєї Батьківщини, рідного краю, народу, традицій та звичаїв, шанобливого ставлення до державної символіки.

     В школі традиційними стали проведення з учнями таких заходів:

 

  • бесіди («Символи моєї держави», «Конституція України - Основний закон нашої держави», «Ми і закон», «Живи за законами держави» і т. д.).

  • виховні години («Процвітай, моя ти Батьківщина», «Мій рідний край – моя історія жива», «Я, родина, Батьківщина», «Т.Г. Шевченку – 200 років», «Херсонщині - 70).

  • години спілкування («Та земля мила, де мати народила»,  «Видатні люди села», «Т.Г.Шевченко - співець рідного краю», «Херсонщина: час, події, люди », «Краса і біль України», «Згадаймо їх поіменно»).

  • пізнавальні акції («Пам'ятники розповідають», «Наші ветерани», «Ми пам'ятаємо», «Майстрині нашого краю»).

  • акції («Ми і закон», «Милосердя», «Допоможи хворій дитині», «Ми за чисте довкілля», «Посади дерево»,  «Букет замість ялинки», «Птах року», «Допоможемо зимуючим птахам»,  щодо впорядкування братських могил, зустрічі з воїнами-афганцями, воїнами-інтернаціоналістами.

  • конкурси («Мій вчитель», «Міс Осінь», «Новорічні прикраси», «Букет замість ялинки», «Ерудит» «Космічні фантазії», «Т.Г. Шевченко – поет, художник», «Таврійський барвограй», «Моя Херсонщина», «Акварелі райдуги»).

  • екскурсії («Вулицями рідного села», «Сторінки селища»).

  • виставки («Квіти України», «Умілі руки», «Видатні люди нашого села»).

  • трудові десанти.

     З метою здійснення правової освіти та правового виховання, попередження правопорушень серед неповнолітніх щорічно плануються та проводяться спільні заходи Іванівської сільської ради, опорного пункту, медичних працівників ФАПу та педагогічного колективу Іванівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Заходи затверджуються на засіданні виконкому сільської ради, де передбачено спільні рейди по охопленню дітей навчанням.

     У серпні проводяться обстеження житлово-побутових умов сімей, які опинились в складних життєвих обставинах.

     Адміністрація школи, класні керівники, члени виконкому спільно проводили рейди-перевірки сімей, де батьки на неналежному рівні виконують свої обов’язки. Батьків знайомили з пам’яткою про відповідальність за утримання, виховання та навчання неповнолітніх згідно Конституції України, Закону України про освіту, Сімейного кодексу України. Таких батьків під підпис ознайомлювали  про адміністративну і кримінальну відповідальність у разі невиконання своїх обов’язків.

     Згідно клопотання адміністрації школи виконком сільської ради ознайомив продавців та керівників магазинів з пам’яткою, розробленою згідно положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв». До складу членів ради профілактики  школи входять представники виконкому сільської ради.

     На сесії сільської ради було прийнято рішення щодо обмеження перебування неповнолітніх на вулиці у нічний час поза межами дому та продажу неповнолітнім особам тютюнових виробів, пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв, введено комендантську годину.      Вся інформація висвітлюється на дошці оголошень.

     Спільна співпраця дає свій результат. На обліку районної кримінальної міліції в справах неповнолітніх учнів школи немає.

     Тісний зв'язок школа підтримує з персоналом ФАПу. Бесіди, лекції щодо профілактики тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії допомагають дітям зрозуміти, яку шкоду здоров’ю завдають ці шкідливі звички.

     Протягом навчального року класні керівники проводять години спілкування на правову тематику. В рамках загальношкільного плану проходить «Тиждень права», щорічний районний конкурс «Ми і закон». У згаданих вище заходах приймають участь  і діти, і вчителі. У кожному класі проводяться години спілкування на тему «Конвенція ООН про права дитини», «Конституція України». Медичні працівники готують випуск  санбюлетнів про негативний вплив на здоров’я тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії. Вчителем правознавства оформлено куточок «Юний правознавець».

    Про наслідки шкідливих звичок для психологічного, фізичного, розумового розвитку дитини проводяться бесіди також і з батьками на засіданнях батьківського лекторію.

     У 2013-2014 навчальному році неодноразово у школі проводили лекції працівники міліції. Ознайомили учнів з кримінальною відповідальністю неповнолітніх та станом злочинності в районі. В шкільній бібліотеці оформлено виставку літератури на правову тематику.

     Учні з кризових сімей охоплені позашкільною виховною роботою: гуртки, спортивні секції, участь в художній самодіяльності сільського будинку культури. Діти з таких сімей відвідували пришкільний табір відпочинку «Барвінок».

     У школі відбувається пошук сучасних форм і методів роботи з класними керівниками, вчителями-предметниками, учнівською та батьківською громадськістю. Питання підвищення педагогічної майстерності розглядаються на засіданнях м/о класних керівників.

     Потреба у високоосвічених, ініціативних, здатних до реформування суспільства молодих людях стала особливо актуальною в умовах побудови держави з новими суспільними відносинами. Для молоді важливо не просто отримати певні знання, але й уміння творчо їх застосувати, щоб в умовах конкурентної діяльності не розгубитись, не втратити свою індивідуальність. Саме для забезпечення ділового ритму життя, дисципліни та порядку, організації дозвілля в школі функціонує учнівське самоврядування – учнівська організація «Ми». Робота учнівської організації ведеться по центрам «Наука», «Дисципліна та порядок», «Дозвілля», «Милосердя», «Спорт», «Екологія».

     Діє учнівське самоврядування у класних колективах. Зв'язок класного самоврядування з роботою секторів здійснюється через командирів класів, їх заступників, інших членів секторів.

     Кожен сектор працює згідно плану роботи, проводить рейди-перевірки, звітує на шкільній лінійці.

     Основним завданням шкільного учнівського самоврядування є виховання особистості шляхом проведення колективних творчих справ.

     Шкільне самоврядування – важлива умова підготовки школярів до самостійного, конкурентоспроможного вибору життєвої позиції. Цьому сприяють круглі столи «Ми за здоровий спосіб життя», «Як бути лідером», тренінги, конференція «Планета – наш спільний дім! Бережімо її!».

     З метою об’єднання та мобілізації добровільних зусиль учнівської молоді, формування переконаності у необхідності відкрити душу назустріч тим, хто потребує допомоги, теплого слова, співчуття, розуміння, для створення позитивних змін у суспільстві учні Іванівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів беруть активну участь у різноманітних акціях волонтерського руху. Школярі завдяки цій діяльності зважують свої сили, можливості, бажання, визначають, що вони вже вміють і чому хочуть навчитися, з ким хочуть працювати: з однолітками, малюками чи людьми похилого віку. Так учні школи – часті гості сільського дитячого садка, куди приходять з подарунками, зробленими своїми руками, та дитячими книжками, проводять з малечею ігри, цікаві заняття чи просто спілкуються. За кожним класом закріплено одиноку престарілу людину та вчителя-ветерана праці. Їм діти допомагають прибрати біля будинку, у садку чи на городі, вітають зі святами.

     Завдяки такій діяльності учні отримують більш глибокі знання з соціальних проблем; більш реальні уявлення про спосіб життя різних верств населення; нові навички й досвід загального характеру; розвиток комунікативних навичок; досвід спілкування з різними людьми; досвід ділового спілкування й ділової поведінки; само актуалізацію й самореалізацію завдяки переходу до нового, більш активного способу життя; самоствердження через відчуття себе корисним, отримання більш соціально поважного статусу.

     Учні школи завдяки волонтерській діяльності можуть надати допомогу, дати пораду, подарувати любов, зігріти посмішкою, вислухати, допомогти подолати свої недоліки, віддати свій час корисній справі. У той же час вони отримують нових друзів, нові знання, досвід моральне задоволення, розуміння сенсу життя.

     Доброю традицією у школі стало проведення творчих зустрічей з односельцями до Міжнародного дня людей похилого віку. Тепла атмосфера спілкування, життєвий досвід мудрих ветеранів – це неабиякі уроки життя для всіх учасників заходу.

     Школярі не залишаються байдужими й до екологічних проблем села. Постійно проводяться трудові благодійні акції «День Землі», «Посади дерево», метою яких було озеленення території села, прибирання братського кладовища та обеліска полеглим односельчанам, догляд за чистотою навколишнього середовища.

     Діти є постійними учасниками благодійних акцій «Від серця до серця», «Допоможи дитині», у рамках яких збирали кошти на допомогу у закупівлі обладнання до лікарні для онкохворих дітей, на лікування учениці районної школи після автомобільної аварії, на лікування учня нашої школи.

     Робота класних керівників спрямована на формування в учнів нової системи цінностей, яка ґрунтується на зміцненні фізичного, психічного, духовного здоров'я дитини, свідомої дисципліни, закріпленні навичок культурного спілкування, виробленні ділових й товариських стосунків.

 

       Учні Іванівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів щорічно приймають активну участь у позакласних та позашкільних заходах. З метою розширення вмінь і навичок учнів у галузі знань у школі проводяться предметні тижні, вікторини, конкурси, змагання.

     Колектив школи своєю діяльністю сприяє тому, щоб учні відповідали вимогам часу. У випускниках школи мають поєднуватися такі риси свідомого громадянина України, як патріотизм, правова культура, моральність, духовність, активна життєва позиція, почуття обов’язку, відповідальність перед державою, своєю родиною і самим собою, прагнення до самовдосконалення і самореалізації.

     Анкетування батьків, учнів, учителів, показали, що більшість учасників педагогічного процесу позитивно оцінюють роботу школи. У навчальному закладі працює цілеспрямований, енергійний колектив. Адміністрація школи створює всі необхідні умови для належного забезпечення навчально-виховного процесу, відносини в учнівському та трудовому колективі школи ґрунтуються на взаєморозумінні та взаємоповазі.

     Батьки, учні, громадськість впевнені, що школа дбає про своїх вихованців, дієво впливає на їхнє майбутнє, допомагає визначитись у подальшому житті.  Учні та батьки поважають учителів школи за компетентність, ділові якості, професіоналізм, відзначають сприятливий соціально-психологічний клімат навчального закладу, вважають, що школа виховує загальну культуру, дає достатні знання, дбає про всебічний розвиток своїх вихованців.

 

bottom of page